پالایش پارسیان سپهر

سوالات متداول

نمایش همه موارد / پنهان سازی همه موارد


چگونه می توانم از خدمات شرکت پترو داده تامین کالوج برای عضویت در وندورلیست های حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و نیرو استفاده کنم؟

پترو داده تامین کالوج تنها شرکت ایرانی است که خدمات مشاوره اجرایی عضویت سایر شرکت ها در وندورلیست های معتبر را انجام می دهد. برای اخذ مشاوره و راهنمایی در این زمینه می توانید با  شماره تلفن 88274682  (دپارتمان مشاوره اجرایی عضویت در وندورلیست ها) تماس بگیرید. 


وندورلیست یا فهرست تامین کنندگان معتبر هر شرکت چگونه تهیه می شود؟

تهیه و استفاده از وندورلیست فرایندی پیچیده و زمان بر است تا در نهایت فهرستی مطمئن و قابل اتکا در اختیار شرکت ها قرار گیرد. این فرایند شامل جمع آوری و طبقه بندی اسناد مختلفی مانند اسناد مرتبط با ساختار شرکت های تامین کننده و تولید کننده، اسناد مالی و مدارک فنی مرتبط با محصولات و ... می باشد. در گام بعدی کارشناسان شرکت تهیه کننده وندورلیست جهت بازدید فنی و بررسی توانایی های اسمی و واقعی شرکت ها و مقایسه و راستی آزمایی این توانایی ها با اسناد دریافتی به شرکت ها مراجعه و به بررسی فنی می پردازند. در نهایت و پس از پاسخ مثبت کارشناسان، عضویت شرکت ها در وندورلیست مورد نظر توسط یک نامه رسمی و یا به صورت شفاهی و یا با ارائه کد پیگیری مورد تایید قرار می گیرد. 


VLIST برای رفع این مشکلات دقیقا چه ویژگی هایی ارائه می دهد؟

VLIST با هدف تجمیع و ارائه یک موتور جستجوی قوی، جامع و کاربرپسند در حیطه شرکت های فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در اختیار شما قرار گرفته است. وجود یک وندورلیست جامع که بتواند در زمانی بسیار کوتاه اطلاعات شرکت و محصول شما را در اختیار ماموران خرید شرکت های دولتی و غیردولتی و دیگر مشتریانی که به دنبال محصول شما هستند قرار دهد نیازی کاملا ضروری است که تا به امروز هیچ اقدام شایسته ای برای رفع این نیاز رخ نداده است.

VLIST  می تواند اطلاعات محصول شما را با تمام جزئیات مورد نظرتان در کسری از ثانیه در اختیار مشتریان قرار دهد و در عین حال به شما نیز در یافتن محصول مورد نظرتان یاری می رساند. بر خلاف بسیاری از وندورلیست ها که انحصاری و در فقط دراختیار خود شرکت های مادر قرار دارند،VLIST  در دسترس عموم مشتریان قرار دارد. علاوه بر این VLIST  با در دست داشتن اطلاعات بیش از 9000 شرکت فعال ایرانی و خارجی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی محیط بسیار مناسبی برای دیده شدن و تبلیغات و ایجاد ارتباط های کاری جدید بین شرکت های مختلف می باشد.

تمام موارد ذکرشده و بسیاری موارد ریز و درشت دیگر باعث شده اند VLIST  به عنوان اولین و در عین حال قدرتمندترین و کامل ترین موتور جستجوی فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در دنیا دست یابد. ناگفته پیداست حضور شما و دیگر تلاشگران عرصه صعنت ایران اسلامی است که جرات و اعتبار انجام چنین امر مهمی را  به ما ارزانی داشته است. ما نیز محیطی برای شما مهیا کرده ایم تا با خیال آسوده به پاسخ درست نیازهای تجاری خود دست یابید.


چگونه می توانید اطلاعات شرکت خود را ثبت یا ویرایش کنید؟

در راستای یکپارچه بودن اطلاعات شرکت ها، شما مستقیما به برخی اطلاعات پروفایل خود مانند زمینه فعالیت ها و وندورلیست های عضو شده دسترسی ندارید و این مهم توسط کارشناسان سامانه استعلام وندورلیست انجام می شود. 1) از منوی بالای سایت گزینه سفارش ثبت اطلاعات در سامانه را انتخاب کنید، درگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و مراحل ثبت نام اولیه را انجام دهید. 2) تصویر فیش واریزی به همراه کاتالوگ محصولات و فرم ثبت و ویرایش اطلاعات متقاضیان در سامانه استعلام وندورلیست (موجود در فوتر سایت) را به آدرس ایمیل vlist.ir@gmail.com ارسال بفرمایید.

لازم به ذکر است فرم ثبت نام باید مهر و امضا شود و مستندات مربوط به تایید عضویت در وندورلیست ها (کد رهگیری یا نامه تاییدیه) نیز به پیوست ارسال شود.


وندورلیست شرکت ها چگونه راستی آزمایی می شود؟

اطلاعاتی که شرکت ها به صورت خوداظهاری با مهر و امضا برای سامانه وندورلیست می فرستند، در ابتدا با وندورلیست هایی که در اختیار کارشناسان این سامانه قرار دارد راستی آزمایی شده و در صورت مطابقت در سامانه وارد می شوند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت اطلاعانت ارسالی با وندورلیست های معتبر، سامانه وندورلیست از ورود اطلاعات کلیه وندورلیست ها معذور خواهد بود.


آیا سامانه استعلام وندورلیست با سیستم های دولتی مانند سامانه جامع یکپارچه صنعت نفت ارتباطی دارد؟

سیستم یکپارچه تامین کالای صنعت نفت پروژه ای است که در اواخر دولت دهم ( سال 1391 ) توسط وزارت نفت کلید خورده است و یک سیستم داخلی برای تامین کالا می باشد. ولی سامانه استعلام وندورلیست توسط شرکت "پترو داده تامین کالوج" راه اندازی شده است که وظیفه آن اطلاع  رسانی شرکت های معتبر به پیمانکاران صنعت نفت، بر اساس وندورلیست های عضو شده آنها می باشد. این دو کارکرد کاملا مستقلی داشته و با هم هیچ ارتباطی ندارند. 


اعتبار شرکت ها در این سامانه چگونه ارزیابی می شود؟

اعتبار شرکت ها در سامانه استعلام وندورلیست با توجه به وندورلیست هایی که هر شرکت در آنها عضویت دارد مشخص می شود.


چرا برخی شرکت ها در این سامانه فاقد وندورلیست هستند؟

اسامی شرکت هایی که در این سامانه ثبت شده اند از وندورلیست های معتبر، انجمن های صنفی ثبت شده و شرکت کنندگان در نمایشگاه های بزرگ حوزه صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش استخراج شده است. لذا همگی شرکت های معتبری هستند. اگر اطلاعات شرکتی در این سامانه فاقد وندورلیست باشد به معنای نامعتبر بودن آن نیست. ممکن است این شرکت ها فرم خوداظهاری برای ما ارسال نکرده باشند و یا در حال ورود به وندورلیست ها یا تمدید عضویت باشند.


جستجوی شرکت ها و زمینه فعالیت ها در این سامانه چگونه است؟

برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه به بخش "راهنمای جستجو" که لینک آن در پایین موتور جستجوگر قرار دارد مراجعه نمایید.


چگونه می توانید در سامانه وندورلیست شرکت یا محصول خود را تبلیغ کنید؟

اگر به تبلیغ هوشمند شرکت یا محصول خود در سامانه استعلام وندورلیست تمایل دارید، می توانید با شماره 88274682 با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

 بالا