پالایش پارسیان سپهر

ماموریت و هدف VLIST

Vlist Mission

 

 

صنایع نفت و نیرو به عنوان مهم ترین و بزرگترین صنایع کشور برای تداوم کار و تولید نیازمند تجهیزات و ابزار بسیار متنوع و زیادی هستند. هر یک از این تجهیزات، از کوچکترین پیچ و مهره تا پکیج های پیچیده فرایندی پالایشگاهی و توربین های  Hightech نیروگاهی، همانند چرخ دنده ای است که اگر درست و دقیق انتخاب نشوند ضررهای جبران ناپذیری را پدید خواهند آورد. به دلیل اهمیت فوق العاده زیاد هر یک از این تجهیزات، فرایند انتخاب تأمین کننده  از سوی کارفرمایان صنایع مذکور و پیمانکاران آنها همواره فرایندی پیچیده و مهندسی شده است. بار مسئولیت شناخت تأمین کنندگان معتبر این تجهیزات بر دوش واحد های منابع کالا و به وسیله تهیه فهرست های بلندی می باشد که موسوم به وندورلیست است. وندورلیست ها فهرستی جامع از اطلاعات تولیدکنندگان و تأمین کنندگان تجهیزات مورد تایید واحد های منابع کالای شرکت های صنایع نفت و نیرو هستند که مسئولین خرید و پیمانکاران EPC طرف قرارداد آنها، تجهیزات مورد نیاز خود را فقط از طریق اعضای آنها تأمین می کنند.
وندورلیست ها از لحاظ ساختاری، محتوایی و راستی آزمایی اطلاعات تأمین کنندگان با یکدیگر تفاوت دارند. اما خروجی بیشتر وندورلیست ها فاقد اطلاعات کافی درباره شرکت ها هستند و به “نام شرکت” و “زمینه فعالیت کلی ” شرکت ها و نهایتا در نسخ کاملتر به “اطلاعات تماس” آنها اکتفا می کنند.در حالی که انتخاب محصول درست نیازمند اطلاعات دقیق و جزئی می‌باشد.


“ تیم وندورلیست با مأموریت تهیه ابزاری تکمیلی برای وندورلیست ها و تسهیل شناخت تأمین کنندگان معتبر صنایع نفت و نیرو ، از سال 1391 آغاز به کار کرد. ”

 

فلسفه وجودی

فلسفه وجودی ما به سه رکن اساسی تقسیم می شود:

 ماموریت بنیادی ما در قبال کارفرمایان صنایع نفت و نیرو تسهیل و ساده سازی منابع یابی به وسیله بستری یکپارچه و در دسترس به منظور ارتقاء سطح اطلاعاتی ایشان است.

 ماموریت بنیادی ما در قبال پیمانکاران صنایع نفت و نیرو تسریع، تسهیل  و بهبود کیفیت فرایند خرید در پروژه ها به وسیله به کارگیری سیستمی کارآمد در شناسایی و مقایسه منابع مجاز خرید و رفع موانع احتمالی برای تاخیر در فاز خرید پروژه است.

 ماموریت ما در قبال تامین کنندگان صنایع نفت و نیرو دسترسی بهتر به اطلاعات آنها به دلیل عدم وجود یک بستر جامع نشان دهنده سوابق عضویت آنها در وندورلیست ها و سوابق همکاری آنها با شرکت های بزرگ حوزه نفت و نیرو به وسیله ایجاد یک سامانه اطلاعاتی جامع قابل اعتماد و یکپارچه برای دسترسی به اطلاعات تامین کنندگان (سازنده و غیر سازنده) به صورت بی واسطه است.

 

هدف ما:

 هدف ما بهره مندی آزاد کلیه عناصر تشکیل دهنده زنجیره تامین صنایع نفت و نیرو از بستری جامع، فراگیر، شفاف و قابل اعتماد به منظور داده یابی و داده کاوی در منابع کالا و خدمات صنایع نفت و نیرو جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

 


بالا